Tirsped wyróżniony w rankingu firm TSL 2021 Dziennika Gazety Prawnej

Dzisiaj odbyła się gala dwudziestego szóstego Rankingu Firm TSL, Dziennika Gazety Prawnej. Podobnie jak w poprzedniej edycji, w związku z wciąż trwającym zagrożeniem epidemiologicznym, gala odbyła się w bezpiecznych warunkach, online. Podczas transmisji zaprezentowane zostały najlepsze firmy z branży TSL (transport – spedycja – logistyka) w Polsce, a także została omówiona sytuacja w logistyce, w związku z pandemią COVID-19.

Aby wziąć udział w rankingu należało spełnić kilka warunków, w tym wykazać w 2020 roku minimalnie 2 mln przychodu z usług TSL, które musiały stanowić przynajmniej 51% ogólnego przychodu. Jak wskazuje Dziennik Gazeta Prawna, w rankingu wzięły udział 82 firmy, które w 2020 roku wygenerowały łącznie 32 mld PLN sprzedaży. Mimo warunków pandemicznych ogólny wzrost r/r wyniósł 7,1%, z rentownością na poziomie 5,8%. Na pandemii zyskały 32 firmy – te wykazały wzrost r/r +17% – były to przede wszystkim przedsiębiorstwa związane z ecommerce.

Tirsped – wyróżnienie w rankingu TSL

Z przyjemnością informujemy, że Tirsped został doceniony i wyróżniony w kategorii firm, których podstawową działalnością jest spedycja morska i oceaniczna, z której pochodzi około 74% naszych przychodów. Rok 2020 zakończyliśmy ze wzrostem, w porównaniu do roku 2019. Sprzedaż Tirspedu w 2020 roku osiągnęła poziom 122,64 mln PLN, co stanowi 101,02% r/r.

Wśród wyróżnionych firm w kategorii spedycji morskiej i oceanicznej znalazły się:

  • Tirsped,
  • Langowski Logistics,
  • ATC Cargo.

Największe przychody z działalności podstawowej TSL wykazali:

  1. Grupa Raben (I miejsce),
  2. DPD Polska (II miejsce),
  3. DB Schenker (III miejsce).

Z największą dynamiką przychodów w branży TSL okazały się następujące firmy:

  1. Ray Trans,
  2. Goose logistics Solutions,
  3. ID Logistics Polska.

Wśród usług magazynowych liderami okazali się DHL oraz ID Logistics Polska.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz wyróżnionym firmom, ich zarządom oraz pracownikom. Dziękujemy naszej załodze za codzienną pracę oraz wspólnie wypracowany dobry wynik Tirspedu.

1280 853 Blog Tirsped