Czym są systemy WMS?

W przypadku każdego magazynu kluczową kwestią jest usprawnienie wszystkich procesów, ich monitorowanie oraz dostęp do danych na temat stanów, wydań i przyjęć. Obecnie wielu przedsiębiorców decyduje się na wdrożenie nowoczesnych systemów informatycznych do zarządzania przepływami towarów, czyli warehouse management software. WMS  cieszy się rosnącą popularnością. Stanowi on stanowi składową systemu ERP, ale może być taże traktowany jako osobne narzędzie.

Co warto wiedzieć o WMS?

WMS jest systemem informatycznym, które pozwala na zdalne kontrolowanie magazynu, koordynowanie zachodzących w nich procesów i optymalizację działań. Można zarządzać przyjęciami ładunków, lokalizacją towaru na regałach, stanami magazynowymi, a także zarządzanie kolejnością wydawania towaru (FIFO, FEFO, LIFO).

WMS przyspiesza i ułatwia zarządzanie wszystkimi procesami składającymi się na wysyłkę zamówień. Obejmują one także przesuwanie ich do magazynów zewnętrznych oraz obsługę zwrotów. WMS wykorzystują wszystkie firmy świadczące usługi fulfillment, a dzięki integracji z systemami ich klientów, możliwy jest stały dozór nad stanami magazynowymi oraz procesami przyjęć i wydań towarów oraz śledzeniem statusu kompletacji poszczególnych zamówień.

Dlaczego warto zdecydować się na WMS?

System WMS można polecieć przede firmom działającym w branży e-commerce, a także tych trudniących się importem, eksportem i produkcją. Ułatwia on również pracę magazynierom. Ma to szczególne znaczenie w przypadku nowo zatrudnionych osób w firmie, które nie są jeszcze zaznajomione z jego układem, rozłożeniem asortymentu na regałach. System WMS pozwala na szybkie określenie lokalizacji poszczególnych towarów oraz śledzenie wszystkich ich ruchów. Dzięki niemu łatwiej również monitorować efektywność pracy magazynierów i wyłapywać ewentualne błędy.

Wielu sprzedawców boryka się z problemem zakupu przez klientów towarów, których w rzeczywistości nie ma na magazynie. Po wdrożeniu WMS, można tego uniknąć.

Interesują Cię usługi magazynowe dla e-commerce?
Napisz do nas na adres oferta@tirsped.com.pl lub zadzwoń pod numer: 22 519 70 05
1920 1280 Blog Tirsped