Terminal DCT Gdańsk obsłużył 15 milionów kontenerów

DCT Gdańsk to trzeci z największych terminali kontenerowych na Bałtyku. W poprzednim roku przeładowano w nim 4,6 mln ton ładunków, odnotowując wzrost o 8,8% (rok do roku) – dla porównania rok wcześniej dynamika wynosiła +6%. Port Gdańsk zajmuje 1 miejsce w Polsce pod względem rocznej ilości przeładowanych TEU. W 2019 roku ustanowił swój nowy rekord – przekraczając granicę 2 mln TEU obsłużonych w ciągu jednego roku. Teraz pora na kolejny kamień milowy w rozwoju polskiej spedycji morskiej. Jak możemy dowiedzieć się z komunikatu Portu Gdańsk, terminal w bieżącym miesiącu obsłużył 15-milionowy kontener (licząc od momentu otwarcia DCT).

15-milionowy kontener należał do firmy COSCO Shipping i został załadowany na pokład COSCO Shipping Galaxy, jednego z największych statków na świecie (400 metrów długości, pojemność 21 tys. TEU). Statek pływa pod banderą Hong Kongu, w ramach serwisu OCEAN Shipping Alliance, który łączy porty w Korei, Chinach i Singapurze z Gdańskiem.

Kolejne rekordy DCT Gdańsk

Dzięki nabrzeżu o głębokości 17 metrów, DCT może obsłużyć wszystkie pływające jednostki, w tym światowe giganty. W ubiegłym roku port obsługiwał również statek MSC Gülsün, który na tamten moment był rekordzistą pod względem ładowności, mieszcząc na swoim pokładzie 23 756 TEU.

Terminal DCT Gdańsk nie zwalnia tempa i planuje kolejne rekordy. W ich osiągnięciu mają pomóc realizowane inwestycje, na rzecz zwiększenia przepustowości.

Zobacz również:

Nowe Inwestycje w polskich portach

Źródło: dctgdansk.pl