Nowa usługa internetowa GOV.UK dla przewoźników

Check an HGV is ready to cross the border

Mając na celu pomoc przewoźnikom i kierowcom w dostosowaniu się do nadchodzących zmian, Rząd Zjednoczonego Królestwa wprowadził nową usługę – Check an HGV is ready to cross the border (Sprawdź, czy jesteś gotowy do przekroczenia granicy).

Usługa zapewni dokładne informacje dotyczące dokumentacji, której będą potrzebować samochody ciężarowe o masie powyżej 7,5 tony przy eksporcie towarów z Wielkiej Brytanii do Unii Europejskiej, po zakończeniu okresu przejściowego. System wygeneruje również zezwolenie na dostęp do Kent Access Permit dla osób, które potwierdzą że:

  • posiadają niezbędną dokumentację celną,
  • uzyskają ją po drodze.

Obecnie dostępna jest wersja demo, która ma pozwolić przewoźnikom na zapoznanie się z systemem i dokumentacją celną i importowo-eksportową.

Po konsultacjach publicznych Rząd Zjednoczonego Królestwa zamierza uczynić korzystanie z usługi wymogiem prawnym dla części pojazdów ciężarowych (o masie powyżej 7,5 tony), które zamierzają podróżować z Wielkiej Brytanii przez port w Dover lub Eurotunel. Za brak rejestracji w systemie grozić będzie kara od 300 funtów.

Źródło: https://check-an-hgv-is-ready-to-cross-the-border-demo.fbplatform.co.uk/

Zobacz również

Brexit a import i eksport produktów

1280 851 Blog Tirsped