Eksport do Rosji

Kieruj się na Wschód

Rok założenia 1989

Mapa Rosji

Pragniecie Państwo wykorzystać posiadany potencjał możliwości eksportowych? Szukacie pewnych, dających korzystne perspektywy rynków zbytu dla swoich towarów? W tym zakresie z pewnością warto zainteresować się wymianą handlową z naszymi wschodnimi sąsiadami. Eksport do Rosji, Ukrainy czy Białorusi to tylko przykładowe kierunki inwestycji, które warto wziąć pod uwagę w przypadku chęci rozwinięcia swoich skrzydeł na polu prowadzonej działalności gospodarczej, a tym samym stworzenia dla niej ogromnych szans rozwoju.

Wschód to kierunek wielkich szans rozwoju biznesu eksportowego. Naszym Klientom i potencjalnym Klientom zapewniamy doradztwo w zakresie handlu zagranicznego, wymiany towarowej, baz dostawy (Incoterms), form płatności - zwłaszcza dla transakcji dotyczących wymiany handlowej w ramach eksportu na Wchód. W tym aspekcie, naszą specjalnością jest szczególnie eksport do Rosji.

W oparciu o wieloletnie doświadczenie i wykształcenie kierunkowe naszych pracowników oraz sieć wschodnich partnerów gwarantujemy Państwu pakiet szkoleń i pełną gamę kompleksowych usług doradczych w zakresie obsługi eksportu do krajów byłego Bloku Wschodniego, a w tym Rosji, Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu oraz w dziedzinie organizacji spedycji i logistyki dla eksportu i tranzytu na Wschód.

Wymiana gospodarcza z partnerami wschodnimi może mieć znaczny wpływ na sytuację gospodarczą wielu polskich firm, które zamierzają rozszerzyć swoją działalność o nowe chłonne rynki zbytu. Korzystając z doświadczenia naszych lokalnych agentów w znacznej mierze znamy realia i atmosferę stosunków handlowych u naszych wschodnich sąsiadów.

Jeśli interesuje Państwa eksport do Rosji, Ukrainy, Kazachstanu lub Białorusi, serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej wiedzy i doświadczenia. Przygotowana przez nas oferta obejmuje transport drogowy, morski kontenerowy oraz lotniczy. Gwarantujemy łańcuch logistyczny poczynając od transportu, po obsługę dokumentacyjną, celną i magazynową. Na naszym terminalu logistycznym w Warszawie możemy świadczyć usługi takie jak: skład celny, magazyn celny, odprawy celne eksportowe, przeładunki na Wschód, tranzyt na Wschód, neutralizacja dokumentów, procedura tranzytu T1.

Procedura tranzytu T1 - na czym polega?

Procedura tranzytu T1 to wynik realizacji jednego z unijnych założeń, zgodnie z którym transport towaru z jednego do drugiego kraju należącego do obszaru celnego UE nie podlega należnościom celnym przywozowym oraz innym opłatom polityki celnej. W ramach procedury tranzytu T1 ładunek jest przewożony na podstawie określonego dokumentu celnego, którym są tak zwane karty zgłoszenia tranzytowego.

Przeładunki na Wschód

Warto podkreślić, iż w trakcie przewozu towaru możliwe jest dokonanie zmiany środka transportu - nie można jednak dzielić transportowanych przesyłek ani dokładać do nich innych ładunków. Procedura tranzytu T1 wiąże się ponadto z koniecznością złożenia gwarancji celnej (jej złożenie jest jednym z ważniejszych obowiązków osoby odpowiedzialnej za cały proces przewozowy).

Eksport na Wschód to wielki potencjał możliwości biznesowych. Służymy radą, pomocą i doświadczeniem.

Zapraszamy do współpracy.